Brałeś udział w kolizji luby wypadku i twój pojazd wymaga dłuższego pobytu w warsztacie? A może to niespodziewana usterka i naprawa potrwa kilka dni? Jeśli na co dzień dojeżdżasz do pracy samochodem, na pewno odczujesz dyskomfort. Na szczęście czasowym wynajem auta jest na tle powszechną usługą, że szybko znajdziesz dla siebie pojazd zastępczy. Jak to działa?

Jakie auto można wypożyczyć?

W każdym wojewódzkim mieście w Polsce działa przynajmniej kilku operatorów, którzy prowadzą krótko- czy długoterminowy wynajem pojazdów. Flota jest zazwyczaj zróżnicowana i każdy zainteresowany może znaleźć samochód w interesującym go segmencie, klasie czy danej marki. Godne uwagi jest także to, co znajdziesz w środku – wynajmowana flota jest przeważnie dobrze wyposażona i komfortowa.

Firmy takie jak Panek CS oddają do dyspozycji klientów zarówno małe samochody miejskie, jak i pojemniejsze modele idealne na dalsze wyjazdy. Coraz popularniejszy staje się również wynajem samochodów ciężarowych i busów. Wszystko to dostępne jest w tzw. carsharingu, czyli możliwości szybkiego wypożyczenia auta za pomocą aplikacji.

Co zrobić, aby wypożyczyć samochód w ramach carsharingu?

Właśnie oddałeś samochód do warsztatu? Od razu wyciągnij telefon komórkowy i pobierz bezpłatną aplikację konkretnego operatora. Po założeniu prywatnego konta otrzymasz dostęp do specjalnej mapy, dzięki której błyskawicznie zlokalizujesz najbliższy zaparkowany pojazd dostępny w ramach floty. Wypożyczenie samochodu w tym systemie jest bardzo proste. Co dalej?

  1. Kliknij w ikonkę z wybranym autem na mapie w celu rezerwacji.
  2. W ciągu 10 minut dojdź do pojazdu i otwórz go (również za pomocą telefonu).
  3. Sprawdź ogólny stan techniczny auta.
  4. Ruszaj w trasę!

Po zakończonym wynajmie możesz zwykle pozostawić auto w dowolnym miejscu w strefie obsługiwanej przez firmę. Wynajem samochodu w carsharingu to idealny sposób na przetrwanie niezbędnych prac serwisowych własnego auta?