Zbliża się początek wakacji, a wraz z nim rozpoczynają się nieraz gorączkowe przygotowania do wyjazdów, organizowanie czasu i środków finansowych na rożnego rodzaju zakupy, kupowanie lotów lub montowanie bagażnika na rowery w naszym aucie. Jak i gdzie spędzić wakacje w 2022 roku?
Europa, Azja, a może lokalna wycieczka po Polsce? Oto kilka propozycji, które powinno Was zainspirować, aby odkryć piękno naszego kraju.

Warmia.


Warto pojechać w okolice Olsztyna, aby obejrzeć pola lawendy pod Nowym Kawkowem. Prowansalski charakter miejsca zachwyci niejednego turystę. Lawenda jest bowiem nieodłącznym elementem warmińskiego krajobrazu okolic Olsztyna. Warto zatem wybrać się w te okolice w miesiącach letnich i podziwiać tę roślinę, kiedy odcienie fioletu są najbardziej intensywne, a lawenda jest w rozkwicie.

Wiele osób zdecyduje się na wyjazd w polskie góry. Oczywiście, świetny pomysł, ale należy wybrać te mniej oblegane miejsca, bo Morskie Oko widziane wśród tłumu innych turystów to nic przyjemnego.

Polski Spisz idealna propozycja dla lubiących góry.


Polski Spisz stanowi nieduży fragment większej krainy zwanej Spiszem. Znajduje się on między Dunajcem, Białką i Pieninami. Tereny te zamieszkują górale, którzy ze względu na rejon, nazywani są Spiszakami. Nie słyszałeś? Sprawdź!

Okolice Wałbrzycha


Rezerwat przyrody „Góra Choina” to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Rezerwat położony jest w południowo-zachodniej Polsce w Górach Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych. Rezerwat chroni część gnejsowego wzgórza Choina, a został założony w celu ochrony rzadkich rodzajów roślin. Znajdziecie tu również ruiny piastowskiego zamku „Grodno”.

Ogród Bajek w Międzygórzu to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi.


Ogród Bajek leży na wysokości ok. 700 metrów n. p.m. na zboczach Lesieńca. Łatwo dostać się tam ze szlaku i zajmuje to ok 30 minut. Znajdziecie tam grono figurek przedstawiających postacie z bajek i baśni. Zgromadzone w nim figury przedstawiają m. in. Koziołka Matołka, Krecika czy Shreka i Fionę. Bajeczna propozycja na wyjazd!