Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot, tworzą wyjątkową grupę miast, które z pewnością warto bliżej poznać. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tej części kraju?

Gdańsk: miasto pełne zabytków


Kto odwiedza Trójmiasto w poszukiwaniu cennych zabytków, ten wycieczki po jego terenie powinien rozpocząć od zapoznania się ze skarbami Gdańska. Słynny Żuraw, czyli średniowieczny dźwig portowy, potężny Kościół Mariacki oraz Ratusz Głównego Miasta, obecnie wykorzystywany jako placówka muzealna – oto atrakcje, obok których trudno jest przejść obojętnie. Kuszą też okazałe bramy miejskie i takie perełki architektury, jak Dwór Artusa, w zachwyt wprawiają też wiekowe kamieniczki oraz średniowieczne świątynie. Gdańsk to również miejsca związane z najnowsza historią, m. in. z burzliwymi wydarzeniami, do których doszło w Stoczni Gdańskiej, o czym przypomina wystawa w Europejskim Centrum Solidarności, to również Westerplatte, które jest ważnym punktem dla każdego turysty zainteresowanego historią.

Z wizytą w Gdyni


Dla tych, którzy kochają klimat portowych miast, Gdynia bez wątpienia stanie się bardzo ważnym celem wycieczki. Kto zajrzy do tego miasta, ten będzie mógł nacieszyć się widokiem potężnych statków oraz pięknych budowli, w gronie których nie brak modernistycznych budynków, pochodzących z okresu międzywojennego. Najcenniejsze skarby czekają na tych turystów, którzy odwiedzą Molo Południowe. To tu czekają słynny „Dar Pomorza” oraz ORP „Błyskawica” – dwa okręty, które są udostępniane turystom. Gdynia może się też pochwalić Muzeum Marynarki Wojennej oraz Akwarium, w którym można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat tych ryb, które pływają w wodach Bałtyku. Warto też wybrać się na Górę Kamienną, z której roztacza się piękny widok na Gdynię i port, warto też spędzić czas na miejskich plażach, na których można się nacieszyć odpoczynkiem w wyjątkowej scenerii.

Sopot: raj dla spragnionych wypoczynku


Sopot znany jest z ciekawych zabytków, choć większość turystów dostrzega jego wypoczynkowe walory. Okolice Sopotu kuszą pięknymi plażami i zielenią, a wycieczki po terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Kusi Opera Leśna i słynny Monciak, nie lada gratką są też spacery po słynnym molo. Potężny budynek Grand Hotelu oraz drewniane budynki, które powstały z myślą o wypoczywających tu ponad sto lat temu gościach – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Sopot nabiera wyjątkowego charakteru.

Trójmiasto ma się czym pochwalić, a wypoczynek w tej części kraju może się dla każdego z nas okazać ciekawym doświadczeniem. Pełen zabytków Gdańsk, kusząca niezwykłymi atrakcjami Gdynia oraz Sopot, tak chętnie odwiedzany przez miłośników beztroskiego wypoczynku – oto czynniki, dzięki którym Trójmiasto od lat cieszy się bardzo dużą popularnością.