Stopy są ważną częścią naszego ciała. Ciężko pracują, kiedy przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Z drugiej strony – nie służy im również siedzący tryb życia i zbyt mała ilość ruchu. Skóra na stopach także jest specyficzna – podatna na tworzenie się nagniotków, modzeli czy bolesnych odcisków. W poniższym artykule opowiemy nieco więcej o tej ostatniej kwestii. Podpowiemy też, gdzie w Trójmieście można skutecznie pozbyć się odcisków.

Podolog Gdynia – kiedy warto odwiedzić gabinet podologiczny?

Wrastające paznokcie, pękające pięty, nadmierna potliwość stóp, usuwanie odcisków, pedicure kosmetyczny oraz wszelkie inne zabiegi podologiczne – w tych i podobnych kwestiach pomaga podolog w Gdyni.

Schorzeń i dolegliwości związanych ze stopami może być jednak dużo więcej. Popularną przypadłością są halluksy. W sprawie tego problemu również warto skonsultować się z podologiem. Na wsparcie podologa mogą liczyć też osoby, zmagające się z tak zwaną stopą cukrzycową. Pracujący w gabinecie podologicznym specjaliści na co dzień zajmują się też usuwaniem wszelkich zgrubień, modzeli, nagniotków czy odcisków. Podolog pomaga w takich przypadłościach jak grzybica stóp czy problem wrastającymi paznokciami.

Do podologa warto się udać przed sezonem letnim – zanim odsłonisz stopy w sandałkach, należy skontrolować ich stan i zadbać o skórę. Tak naprawdę wizyty u podologa powinny odbywać się regularnie, dzięki czemu w porę można zauważyć niepokojące symptomy i wdrożyć odpowiednią terapię.

Do podologa możesz się udać również wtedy, gdy chcesz po prostu mieć piękne i gładkie stopy. Podolog wykonuje także profesjonalny pedicure podologiczny.

Jak skutecznie pozbyć się bolesnych odcisków? W gabinecie podologicznym

Nadmiernie namnażające się komórki skóry, rogowacenie i gromadzenie się naskórka – to główne przyczyny powstawania wszelkiego rodzaju zgrubień na stopach. Niemniej odcisk powstaje wskutek długotrwałego nacisku (na przykład w niewygodnych butach), a ponadto wnika głęboko w strukturę skóry i ma jądro (korzeń). Odcisk powoduje ból i dyskomfort, a więc wymaga interwencji podologa.

Specjalista przeprowadza zabieg podologiczny, który (w odróżnieniu od domowych sposobów i aptecznych środków bez recepty) umożliwia pozbycie się odcisków. Stosowane obecnie metody nie sprawiają pacjentowi bólu. Dobór odpowiedniej metody należy pozostawić doświadczonemu podologowi. Uzależnione jest to między innymi od rozmiarów odcisku. Do podologa najlepiej zgłosić się niezwłocznie po zaobserwowaniu zmian na stopach – najłatwiej wówczas uporać się nie tylko z odciskami, ale także z innymi dolegliwościami skórnymi.