20 czerwca aż do września na stałe zamknięty będzie fragment ulicy 3 Maja – w miejscu tym trwać będzie modernizacje niemal kilometrowego odcinka drogi. Dotychczas zamknięty był fragment od ul. Grunwaldzkiej do ul. Sobieskiego – co i tak powodowało spore utrudnienia w ruchu. Na kierowców czeka więc niemiła niespodzianka i jeszcze większa liczba problemów, ponieważ zamknięciu ulegnie także i dalszy odcinek drogi pomiędzy ulicami Sobieskiego i Władysława IV.

Wielomilionowa inwestycja.

O sporej inwestycji, wartej ponad 23 miliony złotych, informowano już na początku zeszłego miesiąca. Wykonawcą została firma MTM, a same prace potrwać mają niemal rok. 15 milionów ze wspomnianej kwoty pochodzi z dofinansowania z programu Polski ład. Pozostała kwota została uzyskana z budżetu Gminy Miasta Sopot. Celem inwestycji jest – przede wszystkim – zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, zastąpienie sygnalizacji rondami i stworzenie ścieżek rowerowych. Na wszystkim zyska również okoliczna infrastruktura, a samo miasto zamierza w znacznym stopniu zazielenić ulicę 3 Maja. Zaprojektowano również kilka zbiorników retencyjnych, których celem – między innymi – będzie ochrona przed potencjalnym zalaniem.

Utrudnienia w ruchu.

Wyjazd z ulicy Sobieskiego w kierunku ul. 3 Maja jest aktualnie niemożliwy. Objazd odbywa się poprzez ulice Grunwaldzką, przewidywane są również utrudnienia w kursowaniu autobusów – należy więc dokładnie zapoznać się z aktualnym rozkładem jazdy i udostępnianymi na ten temat informacjami. Przypominamy, że taki stan rzeczy utrzymywać się będzie aż do września.