Sopot jest jednym z najmodniejszych kurortów nad polskim morzem, a czas spędzony na jego terenie z pewnością nie będzie czasem straconym. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Symbole Sopotu, czyli najważniejsze atrakcje miasta


Sopot to przede wszystkim piękne plaże i molo, po którym można spacerować przez cały rok. Piękne widoki, możliwość cieszenia się widokiem mew i łabędzi – oto czynniki, dzięki którym spacer po tej drewnianej konstrukcji może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Z plaży oraz z molo roztacza się piękny widok na potężną sylwetkę Grand Hotelu – miejsca, które do dziś służy tym najbardziej wymagającym turystom.
Wycieczki po Sopocie to również możliwość spacerów po słynnym Monciaku – jednym z najsłynniejszych deptaków w Polsce. Nie brak tu eleganckich kamienic, pochodzących z przełomu XIX i XX wieku, nie brak też nowszych dodatków, takich jak Krzywy Domek z 2004 roku. Przy Monciaku czeka też słynny Dom Zdrojowy oraz Skwer Kuracyjny, na którym spotykają się goście z całej Polski. Nad wszystkim góruje latarnia morska, która w istocie jest częścią Szpitala Reumatologicznego. Latarnia ta liczy sobie 39 metrów wysokości i z powodzeniem jest wykorzystywana jako punkt widokowy.

Spacerkiem po mieście: jakim obiektom warto się przyjrzeć?


Sopot może pochwalić się wieloma ciekawymi budowlami. W panoramie miasta ważne miejsce zajmuje neogotycki kościół świętego Jerzego, wzniesiony w początkach XX wieku z myślą o mieszkających w tym mieście protestantach. Do dziś świątynia ta wyróżnia się skromnym wnętrzem, które może zrobić spore wrażenie na zaglądających tu turystach. Wśród budowli świeckich wyróżnia się klasycystyczny Dworek Sierakowskich. Wzniesiony w XVIII wieku, jest jednym z najstarszych zabytków na terenie Soporu. Obecnie służy on jako siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, znany jest też z tak ważnej imprezy, jaką stały się Czwartkowe Wieczory Muzyczne.

Z wizytą w Operze Leśnej


Zwiedzanie Sopotu nie może się obejść bez wizyty na terenie Opery Leśnej. To miejsce stało się symbolem Sopotu, a organizowane tu imprezy cieszą się wielkim powodzeniem. Ten leśny amfiteatr rozpoczął swą działalność w początkach XX wieku, a od lat 60-tych znany jest jako miejsce organizacji wielkiego festiwalu, w którym biorą udział artyści z różnych zakątków świata. Ta międzynarodowa impreza rozsławiła Sopot, nic więc dziwnego, iż to z nią jest najmocniej kojarzony.

Sopot dla aktywnych: gdzie warto się wybrać?


Kto znajdzie dla siebie noclegi w Sopocie, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki nie tylko po tym mieście, ale i po jego najbliższej okolicy. Wielkim powodzeniem cieszą się wędrówki po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który urzeka i wspaniałymi widokami, i przyrodniczymi skarbami. Jednym z tych miejsc, które turyści odwiedzają najchętniej, jest Łysa Góra, znana z takich atrakcji, jak wyciąg narciarski oraz spora ilość ścieżek spacerowych.

Sopot to wyjątkowe miasto, a wypoczynek na jego terenie może każdemu z nas sprawić wiele radości. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, a relaks w takiej scenerii każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń.