Jest jednym z najciekawszych miast nad polskim morzem, a wypoczynek na jej terenie każdemu z nas może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po Gdyni? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Spacerkiem przez Skwer Kościuszki i Molo Południowe


To główny punkt w programie każdej wycieczki po Gdyni. To właśnie tu skupiły się najważniejsze atrakcje miasta, nic więc dziwnego, że większość turystów odwiedzających Gdynię pierwsze kroki kieruje w stronę skweru. Molo Południowe, które łączy się z tym skwerem, jest przecież miejscem bardzo ważnym. Można z niego podziwiać Morze Bałtyckie i pływające po nim okręty, można też zwiedzić kilka zabytkowych jednostek. Nie lada gratką jest wizyta na pokładzie „Daru Pomorza”, niezapomnianych wrażeń dostarcza też wizyta na okręcie ORP „Błyskawica”. W pobliżu tych okrętów czeka potężny gmach gdyńskiego Akwarium, w którym można ujrzeć wiele ciekawych rybi poszerzyć swą wiedzę na temat przyrody bałtyckiej.

Gdyńskie muzea: gdzie warto się wybrać?


Gdynia może się pochwalić wieloma ciekawymi placówkami muzealnymi. Obok wspomnianych już okrętów, czeka tu wiele tradycyjnych wystaw. Jedną z tych najważniejszych jest Muzeum Marynarki Wojennej, w którym sporo uwagi poświecono II wojnie światowej. Warto też zwiedzić Muzeum Emigracji, w którym przedstawiono losy polskich emigrantów, szukających lepsze życia poza granicami kraju. Zgromadzone tu zdjęcia i dokumenty robią wrażenie, a wizyta w tym miejscu może się dla każdego z nas okazać wyjątkową lekcją historii.

Z wizytą na Kamiennej Górze


Kto chce spojrzeć na Gdynię z góry, ten koniecznie powinien wybrać się na Kamienną Górę. Na ten punkt widokowy można się dostać pieszo lub kolejką, która sama w sobie stała się jedną z ważniejszych atrakcji miasta. Co można zobaczyć ze szczytu Kamiennej Góry? Roztacza się stąd wspaniały widok na port w Gdyni oraz na wspomniane już Molo Południowe. A że miejsce to urzeka ciszą i spokojem, staje się atrakcyjnym miejscem spacerów dla tych, którzy chcą odpocząć w pięknej scenerii.

Nadmorskie atrakcje: gdzie szukać miejsc do plażowania


Spacery po Nadmorskich Bulwarach, wizyta na plaży w Orłowie oraz orłowskie molo, zbudowane z drewna w okresie I wojny światowej – oto atrakcje, na które również warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po Gdyni. Nie lada gratką jest też Klif Orłowski, który skutecznie przyciąga uwagę osób spacerujących nad wodami Bałtyku.

Gdynia to ciekawe miasto, na terenie którego nuda nikomu nie zagrozi. Malownicze zakątki i ciekawe muzea sprawiają, iż każdy z nas, bez względu na wiek oraz indywidualne zainteresowania, będzie mógł tu spędzić czas w ciekawy i pożyteczny sposób.