Miasto portowe położne w północnej części kraju nad Morzem Bałtyckim. Obecnie miasto które stawia mocno na rozwój gospodarczy. Region odwiedzany co roku przez dużą liczbę turystów. Gdynia to miasto marynarzy oraz wielu atrakcji turystycznych latem.

Jest dużym skupiskiem ludności bo aż prawie sięga granicy dwustu pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców. Miasto położone w sercu nadmorskiego nadbrzeża morskiego z pięknymi plażami i dużym widokowym molo. Gdynia tętni życiem każdego dnia, największy ruch turystyczny odbywa się w miesiącu lipcu i sierpniu.

Ludzie coraz częściej decydują się odwiedzić nadmorskie miasto portowe podczas wakacji. Istnieją ku temu ciekawe atrakcje kulturalne dla gości. W lipcu odbędzie się w tym roku festiwal design dla wszystkich projektantów z całego świata. Impreza otwarta i bogata pod względem programu.

W Gdyni są liczne muzea które warto zobaczyć takie jak muzeum motoryzacji które jest dużą ciekawostką turystyczną. Nie można zapomnieć o dużym akwarium gdyńskim które jest jednym z najpiękniejszych na świecie. W muzeum można zobaczyć ryby z całego świata w kolorowej aranżacji graficznej. Bardzo nowoczesne i duże muzeum z licznymi akwariami jest z pewnością perłą tego miasta.

Gdynia to miasto portowe do którego przypływają i odpływają statki z całego świata. Jest to teren dla miłośników żeglugi morskiej i morza.
Z Gdyni nie można wyjechać bez fotografii morza lub statków odpoczywających w porcie. Latem podczas wakacji największym zainteresowaniem cieszy turystów plaża która ciągnie się długą linią brzegową nad morzem. Złoty kolor piasku w upalne dni jest doskonałym odpoczynkiem dla wszystkich spragnionych ludzi urlopu.

Gdynia jest miastem bezpiecznym, jest w niej dużo parków zieleni które również są ważne w upalne dni. Liczne restauracje przyciągają mieszkańców i turystów do skosztowania regionalnej nadmorskiej gastronomii. Gdynia latem oferuje w kartach menu bogate i smaczne dania rybne, zestawy z frytkami, napojami oraz wyjątkowe desery lodowe.

Zapach jodu który unosi się nad morzem oraz gorące piaskowe plaże każdego roku zapełniają się błyskawicznie. W mieście jest również muzeum bursztynu i wiele ciekawych sklepów które prezentują wspaniałe wyroby biżuteryjne z bursztynu z możliwością zakupu. Można zaopatrzyć się w ładne pamiątki i pomyśleć o prezencie dla najbliższych.
Latem w mieście jest wiele dyskotek dla turystów i atrakcji kulturalnych w klubach oraz restauracjach nadmorskich. Gdynia to miasto które trzeba koniecznie zobaczyć chociaż raz w życiu i spędzić w nim urlop.